ICA HAKKINDA

ica-logo


 

A kalite ahşap boya ve vernik üretimi konusunda uzman olan ICA 1971 yılında Italya’da kurulmuş, ve günümüze Avrupa ve Dünya’nın en kaliteli ve prestijli ahşap boya-vernik üreticilerinden birisi olarak gelmiştir.  Bu güvenilir ve üst kalite ürün yelpazesine,  ilk günden itibaren yoğun bir şekilde konsantre olunan ve aynı ciddiyetle günümüzde de sürdürülen AR-GE çalışmaları ile ulaşılmıştır. Bu çalışmalar sonucunda, müşterilerin değişik teknik ihtiyaçlarına en etkin çözümlerin sunulabilmesi mümkün kılınmıştır. Ahşap iç mekan-dış mekan dekorasyonu, ahşap tekne yapımı, dış mekan ahşap yapıları, bahçe ahşap mobilyası, ahşap zemin döşeme imalatı ve ahşap müzik enstrümanları  imalatı gibi değişik alanlardaki ahşap boya ve vernik ihtiyaçlarına kaliteli çözüm sunulabilmiştir.  Daha işin başında kurulan Research & Development departmanı, 2003 yılında 3750 metrekarelik yeni bir alanda organize edilmiştir. Bu tesis, kimya ve fizik laboratuarlarının yanında, uygulama laboratuarı ve eğitim departmanını da bünyesinde bulundurmaktadır.

Öte yandan ICA ürün yelpazesi, cam sektörü ve plastik malzemelerin boya vernik ihtiyaçlarına cevap veren ürünleride kapsamaktadır.  Yanmaz boya-vernik, değişik malzemelerin yüzeylerinde çözüm sağlayan çeşitli bariyerler yine ICA ürün yelpazesinde yer alan ürünlerden bazılarıdır.

ICA ilk su bazlı ürünlerini 1983 yılında müşterilerine sunmuş ve 1995 yılında bu ürünleri, Avrupa Birliği otoritelerince çevre duyarlılığı konusunda LIFE MARK ile ödüllendirilmiştir. Su bazlı ürünlerin üretimi için 2002 yılında müstakilen 5.000 metrekarelik bir üretim tesisi inşa edilmiştir.

1998 yılında ICA ürünleri UNI EN ISO 9001 kalite standardı belgesini, 2006 da UNI EN ISO 14001:2004 Çevre Kalite Yönetim Sistem belgesini almıştır. ICA kendi alanında İtalya’da ISO 9001 belgesini alan ilk üreticidir.

ICA üretimini İtalya’ da iki ve 2009’da İspanya’da iki ayrı coğrafyada tesis edilen iki tesis olmak üzere, toplam 4 fabrikada sürdürmektedir. Tamamı  bilgisayar kontrollü üretim yapan  42.000 metrekare fabrikası dışında diğer 3 fabrikası da toplam 130.000 metrekarelik üretim sahasına sahiptir.

ICA günümüz itibariyla ürünlerini Avrupa’da  70 acenta ve  Dünya’da hemen her kıtada konuşlanmış toplam 30 distribütör ile müşterilerine sunmaktadır.  ICA Teknik destek, eğitim kursları ve fizik-kimya testleriyle ürünün satış öncesi ve sonrası servisini sunarak müşterinin en iyi sonuca ulaşmasını sağlamaktadır.

ICA ürünleri nihai kullanıcı müşteri tarafından sorgulanan tüm test belgeleri ve kalite belgelerine sahiptir.

All for Joomla All for Webmasters